جمعه, 17 مرداد 1399
  • ساعت : ۷:۵۵:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ 
  • کد خبر : ۱۹۶۰۱۵
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمان:
حجم قابل توجه املاك دولتی فاقد سند در كرمان/ مدیریت دارایی های دولت، بخشی از اقتصادی مقاومتی است
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمان مدیریت دارایی های دولت و پروژه مولد سازی را تحقق بخشی از اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: بیش از ۶ هزار ملک دولت در استان سند ندارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمان، حمیدرضا شیخ اسدی، پنجشنبه(۲۶ تیر) در جلسه شورای اداری استان در خصوص وضعیت اموال غیرمنقول دستگاه های اجرائی استان گفت: دو هزار ۵۲۵ سند مالکیت دولتی در سال ۸۹ از وزارت امور اقتصادی و دارائی به استان انتقال داده شده است.

 

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون با رشد ۱۲۳ درصدی کل اسناد دستگاه های اجرائی ۵۶۱۱ سند است؛ از شناسایی ۱۲ هزار و ۳۲۸ فقره املاک دولتی در استان خبر داد که درصد اسناد نسبت به املاک بدون سند ۴۵ درصد است.

 

وی ادامه داد: در واقع ۵۵ درصد از املاک دولت، بیش از ۶ هزار ملک دولت در استان سند ندارد که با این وضع امکان زمین خواری و تعرض به املاک دولتی وجود دارد و مدیران دولتی باید در این زمینه اقدام جدی داشته باشند.

 

شیخ اسدی یکی از معضلات کشور و استان کرمان را نداشتن آمار دقیقی از دارائی های دولت و زمین و ملک های متعلق به آن دانست و با بیان اینکه با تلاش همکاران ما، کرمان جزو استان های رتبه نخست کشور است که در سال گذشته اسناد را در سامانه "سادا" ثبت کرده است؛ تأکید کرد: مدیران استان توجه و اقدام جدی نسبت به تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از ضرر و زیان به اموال منقول و غیرمنقول داشته باشند.

 

وی مدیریت دارایی های دولت و پروژه مولد سازی را تحقق بخشی از اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در واقع با این پروژه می خواهیم بدانیم دولت چقدر دارائی دارد و چه راهکاری برای مدیریت و استفاده بهینه از آنها وجود دارد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0