جمعه, 17 مرداد 1399
  • ساعت : ۷:۵۸:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ 
  • کد خبر : ۱۹۶۰۱۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
حجم بسیاری از دارایی‌های دولت در بانك‌ها حبس شده است/مقاومت مدیران در مقابل مولدسازی
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی امروز در جلسه شورای اداری استان کرمان اظهار داشت: مجموع کل دارایی‌های که دولت بر اساس قانون باید در کل کشور شناسایی کند، طبق برآوردها ۹ برابر حجم نقدینگی در سال ۹۸ است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس عنوان کرد: تاکنون ۳۵۰ هزار ملک در کشور ارزیابی شده است و رابطه بین این املاک و تولید ناخالص داخلی دولت که در ایران حدود ۷ است، باید حتما برای آنها تصمیم‌گیری شود، اگر ۱۰ درصد از اینها بازدهی ایجاد شود به اندازه ۱۸۰ هزار میلیارد تومان سهم بودجه کشور ترفیع پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه مولدسازی به معنای ایجاد ارزش افزوده است که حجم بسیاری از این دارایی‌ها در بانک‌ها حبس شده است که تاکید می‌شود این موضوع بسیار حائز اهمیت است، افزود: طبق شواهد موجود مدیران در مقابل پروژه مولدسازی مقاومت می‌کنند.

پورابراهیمی با اعلام این خبر که به‌زودی بورس املاک و مستغلات کشور را راه‌اندازی می‌کنیم، بیان کرد: یکی از کارکردهای آن ایجاد ظرفیت‌سازی برای اقتصاد کشور و پیشبرد پروژه مولدسازی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخستین جلسه شورای عالی سران قوا برخلاف برخی جوسازی رسانه‌ها به خوبی و با همدلی برگزار شد و درصدد این هستیم که چگونه می‌توانیم اکنون به دلیل فشار شدید اقتصادی آمریکا که قصد دارد ما را پای میز مذاکره بکشاند تصمیمات عاقلانه گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه در داخل باید وحدت داشته باشیم، عدم نگاه به دشمن، تلاش در داخل با نگاه علمی، کارشناسانه و اقتصادی باید باشد، گفت: جمهوری اسلامی هرگز از مواضع خود کوتاه نمی‌آید و به‌زودی در مورد عدم همکاری اقتصادی کره تصمیم‌گیری می‌کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه آنچه که می‌تواند مبنای عزت و رونق اقتصادی قرار گیرد همدلی و هم‌افزایی است، اظهار کرد: امروز جدایی قوای مجریه و مقننه به صلاح نیست و با همدلی در تلاش برای رفع مشکلات کشور هستیم

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0